Wurzburg

11:47
Würzburg jest jednym z pierwszy miast, w który miałam okazje przebywać trzykrotnie. Trafiłam tam przypadkiem, przy okazji pracy sezonowej.  Würzburg leżący na rzeką Men przynależy do kraju związkowego Bawarii ( Bayern), liczy około 140 000 mieszkańców. Jedną z największy, zalet ( pomijając zabytki) jest jego lokalizacja.  Do Norymberga (Nürnberg) i Frankfurtu ( Frankfurt am Main) jest jedyne 105 km, do Schweinfurt około 40 km. Aby zobaczyć całe miasto wystarczy spokojnie od 2-3 dni. Co można zobaczyć?

1.       Residenz – barokowy pałac będący rezydencją biskupów, wnętrze mnie osobiście nie zachwyciło, ale koniecznie należy zobaczyć ogród, który znajduje się za rezydencją, dlatego też polecam odwiedzić Würzburg wiosną.
12.       Most nad Menem ( Alter Mainbrücke) - na moście umieszczone są monumenty świętych, które robią wrażenie. Jest to również miejsce, w którym można spróbować frankońskiego wina.


3.      Twierdza Marienberg- “ Twierdza Naszej Pani Góry “ na jednym zboczu góry znajduje się ogród na dwóch pozostałych plantacja winogron. W środku znajduje się obraz Marii Panny oraz wieża strzelnicza.

4.      Katedra św. Kiliana ( Würzburger Dom) - czwarty, co do wielkości romański kościół znajdujący się na terenie Niemiec.

5.      Museum Wagnera (Martin von Wagner Museum)
6.      Mariankapelle – gotycki kościół, znajdujący się w centrum miasta,
7.      Spacer wzdłuż rzeki MenYou Might Also Like

0 komentarze

sponsor

Like us on Facebook