Monachium (Garmisch-Partenkirchen, Zugspitze)

11:21


Krótki parodniowy wyjazd, niestety nie udało mi się zobaczyć wszystkiego.  Zamierzam wrócić do Monachium jeszcze minimum 2 razy – wiosną, aby zobaczyć rozkwitnięty Ogród Angielski i drugi raz na Oktoberfest.

1.Plac Mariacki (Marienplatz) - plac centralny, znajdują się tam dwa ratusze i złota kolumna upamiętniająca koniec szwedzkiej inwazji i fontanna rybna.2. Ogród Angielski ( Englischer Garten) - ogród położony jest wzdłuż rzeki Izary, posiada wiele pięknych ścieżek do spacerowania, chińska wieżę ( o niej później). Miłośnicy picia herbaty mają okazję odwiedzić chińską herbaciarnie i uczestniczyć w ceremonii picia herbaty. Atrakcje, co dla niektórych stanowią suflerzy w centrum miasta i ogrodu. Na głównej łące w ogrodzie wyznaczono również teren dla nudystów.
3.Chińska Wieża (Chinesischer Turm) - powstała ona tuż po założeniu ogrodu. W jej sąsiedztwie znajduje się drugi, co do wielkości ogród piwny (Biergarten).4.Allianz Arena- stadion powstał w latach 2003-2005, mecze rozgrywają tam dwie lokalne drużyny Bayern i TSV 1860. Jest to jeden z najowocniejszych stadionów, ciekawa jest jego konstrukcja, ponieważ pokryty jest on cienkimi foliowymi poduszkami 64 000 m2, które są napełnione powietrzem. Każda poduszka zawiera światła, które powodują podświetlenie stadionu w 3 kolorach: czerwony- FB Bayern Monachium, niebieski- TSV 1860 i biały- Reprezentacja Niemiec. Wykupując bilet z przewodnikiem mamy okazję zobaczyć również szatnie piłkarzy ora sale konferencyjną.
5.FC Bayern Erlebniswelt- ( świat przeżyć) muzeum klubowe FC Bayern zlokalizowane w części Allianz Areny, przedstawia za pomocą różnych multimediów ponad 110-letnia historię klubu. W muzeum można sprawdzić swoje umiejętności bramkarskie oraz wiedze na temat klubu. Oczywiście polecam galerię sław oraz obszar z aktualnie grającą drużyną – postacie piłkarzy w naturalnych rozmiarach oraz informacje na ich temat. W dalszej części znajduje się shop- fan, aby zakupić pamiątki.6. BMW Welt ( świat BMW) - znajduje się nie opodal parku Olympia i muzeum BMW, w świecie BMW możemy zobaczyć aktualną ofertę marki ( samochody oraz motory).Muzeum BMW prezentuje historię marki oraz ok 125 eksponatów.

7.Olympiapark Munchen- park olimpijski składający się z: stadionu olimpijskiego, basenów olimpijskich, hali widowiskowej ( 80 000 – widzów), centrum prasowo-konferencyjnego, lodowiska oraz wieży (285 m).Charakterystyczną cechą obiektu jest akrylowy dach zwany tez namiotem.
8. Garmisch-Partenkirchen, Zugspitze- przy okazji pobytu w Monachium postanowiłam zobaczyć jeszcze Zugspitze (najwyższy szczyt Niemiec- 2962 m n.p.m), dlatego też udałam się do Garmisch-Partenkirchen. Już nie rozpisuję się tylko bardzo krótko, polecam oczywiście samo cudowne miasteczko, skocznię gdzie odbywa się corocznie Turniej Czterech Skoczni.  Na najwyższy szczyt w Alpach Tyrolsko-Bawarskich polecam wyjazd kolejką.You Might Also Like

0 komentarze

sponsor

Like us on Facebook